امضای تفاهم‌نامه همکاری بنیاد نخبگان و جهاد دانشگاهی استان بوشهر

امضای تفاهم‌نامه همکاری بنیاد نخبگان و جهاد دانشگاهی استان بوشهر

۳۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۰ کد : ۲۰۵۴۶ تاپ خبر عمومی
تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه بین بنیاد نخبگان استان بوشهر و جهاد دانشگاهی استان بوشهر به امضا رسید. در راستای اجرای مفاد قانون برنامه ششم توسعه کشور به‌ منظور شناساندن، تکریم مفاخر، مشاهیر ایران و حمایت از نخبگان علمی، فرهنگی و هنری کشور و تکریم پیشکسوتان حوزه‌¬های مذکور و بهره‌¬گیری از توان و ظرفیت آنان برای توسعه کشور همچنین تدوین و اجرای برنامه‌های عملیاتی مشترک منطبق بر «سند راهبردی کشور در امور نخبگان» تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد نخبگان استان بوشهر به نمایندگی "الله‌¬کرم اخلاقی" و جهاد دانشگاهی استان بوشهر به نمایندگی "علی احمدی زاده" منعقد شد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری بنیاد نخبگان و جهاد دانشگاهی استان بوشهر

علی احمدی زاده، رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر در نشست انعقاد تفاهم‌نامه با اشاره به نقش نخبگان در توسعه گفت: با هدایت نخبگان به سوی جهاد دانشگاهی برای کمک به آنان و امکان اعطای تسهیلات از طریق صندوق امید و حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع فراهم شود.

وی افزود: سال گذشته رویدادهای علمی خوبی برگزار شده و تیم سازی کاربردی صورت گرفت، امیدواریم با بهبود وضعیت جامعه از حیث شیوع کرونا بتوانیم مجددا برگزاری استارتاپ های ویژه در طول سال را در دستور کار قرار دهیم.

هدف از این تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه در راستای تبادل دانش و گسترش همکاری‌­های علمی، آموزشی، پژوهشی، فناوری، فرهنگی و اجرایی در حوزه‌­­های تخصصی، مطالعاتی، تحقیقاتی، فنی و مهندسی از طریق شناسایی، توانمندسازی، هدایت و حمایت دانش‌آموزان، دانشجویان، پژوهشگران، نخبگان، سرآمدان، مستعدین برتر، صنعتگران، صاحبان ایده، فناوران و استفاده از ظرفیت‌­ها و توانمندی‌­های آن‌ها است.

برخی از موضوعات همکاری مشترک این دو نهاد برگزاری مشترک کارگاه‌­های تخصصی و سخنرانی­‌های علمی با استفاده از ظرفیت­‌های علمی نخبگان و متخصصین ایرانی داخل و خارج از کشور، برگزاری رویداد­های مشترک علمی-آموزشی-فرهنگی برای دانش‌آموزان کم برخوردار­ جامعه پیرامونی نیروگاه جهت توسعه عدالت آموزشی و فرهنگی، تمرکززدایی و افزایش گستره حمایتی بنیاد ملی نخبگان، ایجاد ارتباطات فرهنگی و اجتماعی میان استعدادهای برتر و نخبگان به‌ عنوان گروه‌های مرجع و دانش‌آموزان مستعد و انتقال دانش و مهارت‌های برون‌ مدرسه‌ای، همکاری در خصوص برگزاری کارگاه ­آموزشی، مهارت‌افزایی، توانمندسازی نخبگان، مستعدین برتر، متخصصین، علاقمندان در حوزه‌­های کارآفرینی و کسب‌وکار دانش‌بنیان و... است.


نظر شما :