متخصص حوزه آبزیان:

واکسن‌های آبزیان متناسب با آبهای خلیج فارس تولید شود

۲۸ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۰:۴۰ کد : ۵۴۰۴۶ پژوهشی
عضو هیئت علمی سازمان جهاد دانشگاهی تهران و متخصص حوزه آبزیان گفت: محققان داخلی و مجموعه‌های خارجی باید با تحقیقات گسترده بر خلیج فارس، واکسن‌های آبزیان را متناسب آب‌های ایران تولید کنند و نیاز منطقه را پوشش دهند.
واکسن‌های آبزیان متناسب با آبهای خلیج فارس تولید شود

احمد عرفان منش جمعه ۲۸ بهمن در حاشیه نمایشگاه صنایع شیلاتی ایران در بوشهر اظهار کرد: بوشهر با دارا بودن بیشترین مرز آبی با دریا یکی از استان‌های غنی کشور در حوزه استفاده از منابع دریایی است.

وی تصریح کرد: با تصمیمات مقامات کشوری مبنی بر فعالیت در حوزه آبزی پروری، استان بوشهر رشد خوبی در این زمینه داشت و نمود آینده استان بوشهر در حوزه آبزی پروری بسیار امیدوارکننده است.

عضو هیئت علمی سازمان جهاد دانشگاهی تهران و متخصص حوزه آبزیان درباره واکسن‌های آبزی پروری اضافه کرد: واکسن‌ها برای جلوگیری از بیماری‌ها از گذشته تا کنون سهم بسزایی را ایفا می‌کنند. مجموعه جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران از سال ۱۳۸۴ تحقیقات خود را در زمینه واکسن‌ها آغاز کرده است که اولین واکسن‌ها در حوزه استرپتوکوکوس قزل آلا و بعد به تدریج توسعه بیشتری پیدا کرد.

عرفان منش ادامه داد: باتوجه به پرورش ماهی سی‌باس در دریاها و توسعه آن در آب‌های ایران، در حوزه واکسن و واکسیناسیون این نوع ماهی فعالیت‌هایی صورت گرفته است که امیدداریم برای پرورش ماهی در دریاها واکسن مناسب تولید کنیم که زیرساخت‌های آن ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: دریای خلیج فارس تفاوت‌ها و غنمیت‌های بسزایی نسبت به سایر دریاها و آب‌های جهان دارد به همین دلیل نیازمند افراد متخصص و کاربلد هستیم که توانایی کار در این زمینه و توسعه منطقه‌ای واکسن‌ها و پیشرفت‌های حوزه آبزی پروری را داشته باشند.

انتهای پیام


نظر شما :