افتتاح دوره‌های آموزشی توانمندسازی نیروهای بومی منطقه پارس جنوبی

۱۶ دی ۱۳۹۶ | ۰۹:۰۰ کد : ۲۳۱۲ تاپ خبر آموزشی عمومی
پروژه آموزشی توانمندسازی نیروهای بومی منطقه پارس جنوبی با حضور آقای دکتر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت، آقای مهندس امیریان مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت نفت، خانم دکتر الماسی نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی، آقای زرین‌فر معاون برنامه‌ریزی اقتصادی استاندار بوشهر، آقای دکتر هاشمی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی، فرمانداران و ائمه جماعات و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان‌های کنگان، دیر، جم، عسلویه و نیز جمعی از رؤسای ادارات ستادی و صف وزارت نفت و مدیران شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی مستقر در منطقه پارس جنوبی روز یکشنبه مورخ ۹۶/۱۰/۱۱ در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور کنگان برگزار گردید.
افتتاح دوره‌های آموزشی توانمندسازی نیروهای بومی منطقه پارس جنوبی

پروژه آموزشی توانمندسازی نیروهای بومی منطقه پارس جنوبی با حضور آقای دکتر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت، آقای مهندس امیریان مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت نفت، خانم دکتر الماسی نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی، آقای زرین‌فر معاون برنامه‌ریزی اقتصادی استاندار بوشهر، آقای دکتر هاشمی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی، فرمانداران و ائمه جماعات و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان‌های کنگان، دیر، جم، عسلویه و نیز جمعی از رؤسای ادارات ستادی و صف وزارت نفت و مدیران شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی مستقر در منطقه پارس جنوبی روز یکشنبه مورخ 96/10/11 در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور کنگان برگزار گردید.

آقای زرین‌فر معاون استاندار بوشهر به عنوان اولین سخنران در بخشی از سخنان خود اظهار داشت ما تمام پتانسیل بومی خود را جهت توانمندسازی و آموزش نیروهای بومی استان به کار می‌گیرم تا شاهد پیشرفت روزافزون جوانان باشیم، این مطالبه حق جوانان این منطقه است. در ادامه مراسم خانم دکتر الماسی نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که باید جوانان بومی منطقه بکارگیری شوند تا شاهد پیشرفت هرچه بیشتر منطقه و استعداد جوانان و کاهش هزینه‌های جانبی غیربومی باشیم، اظهار اطمینان کردند که با مدیریت توانمند و پیگیر جهاد دانشگاهی استان بوشهر می‌توانیم به خوبی دوره آموزشی را سپری کنیم.

همچنین در این مراسم آقای دکتر طالبیان اظهار داشتند ما همه باید به جهاد دانشگاهی کمک کنیم تا همه ظرفیت‌های استان را در راستای آموزش بکار گیرد و این نباید در حد حرف باقی بماند و مسئولین باید این مهم را عملی کنند، مدیران ما نیز باید نظارت کنند تا کار خوبی انجام شود.

سپس آقای دکتر هاشمی معاون محترم آموزشی جهاد دانشگاهی بیان داشتند دغدغه جهاد دانشگاهی اشتغال است. نگاه ما به آموزش اقتصادی نیست بلکه بر اساس وظیفه ملی اینکار را انجام می‌دهیم و معتقدیم تمام مراحل آموزش باید در همین منطقه انجام گرفته و حتی از اساتید و متخصصین بومی هم استفاده شود. اما باید همه با هم برای توانمندسازی کمک کنیم و همه ظرفیت‌ها را بکار گرفته و از همه فضاها و امکانات آموزشی بهترین بهره را ببریم. در ادامه آقای مهندس امیریان با بیان این نکته که این دوره، خاص چهار شهر جنوبی دیر، کنگان، عسلویه و جم است، افزودند جوانان و متخصصان بومی باید با عزمی راسخ تلاش کنند تا آینده را تامین کنند و ما در این فرهنگ‌سازی بومی در کنار آنها خواهیم بود. در پایان نیز آقای مهندس کیا مدیرکل نیازسنجی و پروژه‌یابی آموزشی جهاد دانشگاهی به عنوان مدیر پروژه در خصوص نحوه جذب فراگیران، مصاحبه‌ها بر اساس شایستگی‌های شغلی، تدوین دوره و نیز اجرای آن بر اساس آزمون صلاحیت حرفه‌ای شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی مستقر در منطقه پارس جنوبی و نیز برنامه‌های آتی طرح توانمندسازی بومیان منطقه پارس جنوبی، توضیحاتی را ارائه نمودند.


نظر شما :