با حضور رییس‌جمهور؛

تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین استانداری بوشهر و جهاددانشگاهی در ۴ حوزه‌ی راهبردی منعقد شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۸:۰۰ کد : ۶۰۸۸ تاپ خبر عمومی
تفاهم‌نامه‌ی همکاری استانداری بوشهر و جهاددانشگاهی با حضور رییس جمهور و اعضای هیات دولت در ۴ حوزه ی راهبردی، ۲۷ اسفندماه منعقد شد.
تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین استانداری بوشهر و جهاددانشگاهی در ۴ حوزه‌ی راهبردی منعقد شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان بوشهر، این تفاهم‌نامه علمی با هدف انجام خدمات تخصصی فناورانه و پژوهش‌های کاربردی و مطالعات مور نیاز استان بوشهر در 4 حوزه، ایجاد مرکز تحقیقات و تکثیر بچه ماهی سی باس د استان بوشهر، راه‌اندازی مزرعه نمونه مطالعاتی و تحقیقاتی پرورش ماهی در قفس، احداث مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی در استان بوشهر و انجام مطالعات زیست‌محیطی در منطقه پارس جنوبی به امضاء استاندار بوشهر و رییس جهاددانشگاهی رسید.

رییس جهاددانشگاهی گفت: تلاش و همکاری برای تبدیل شدن استان بوشهر به قطب پرورش ماهی سی باس در قفس، راه‌اندازی دفتر مطالعات و تحقیقات آلودگی محیط‌زیست محیطی و احداث مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی و طرح‌های مطالعاتی در استان بوشهر توسط جهاددانشگاهی از مصوبات سفر ریاست‌جمهور به استان بود.

دکتر طیبی افزود: این تفاهم‌نامه از محل اعتبارات سفر در 3 حوزه راه‌اندازی مرکز تحقیقات و تکثیر بچه ماهی سی باس و ایجاد مزارع الگویی پرورش ماهی در قفس به مبلغ 48 میلیارد ریال، احداث مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی و طرح‌های مطالعاتی به مبلغ 87 میلیارد ریال و انجام مطالعات محیط زیستی و رفع آلودگی آبی و خاکی سواحل پارس جنوبی و راه‌اندازی دفتر مطالعات و تحقیقات آلودگی زیست محیط به مبلغ 32 میلیارد ریال جمعاً به مبلغ 173 میلیارد ریال اختصاص داده خواهد شد.

وی در پایان گفت: حوزه‌ی مهم مورد تفاهم، باعث ایجاد قطب مهمی در حوزه‌های تخصصی و فناورانه توسط جهاددانشگاهی در استان را ایجاد خواهد نمود.

گفتنی است، این تفاهم‌نامه در جلسه شورای اداری استان با حضور رئیس‌جمهور و اعضاء هیأت دولت توسط استاندار بوشهر و رئیس جهاددانشگاهی به امضا رسید.


نظر شما :