نماینده ولی‌فقیه در استان: استان بوشهر می‌تواند قطب فعالیت‌های جهاد دانشگاهی باشد

نماینده ولی‌فقیه در استان: استان بوشهر می‌تواند قطب فعالیت‌های جهاد دانشگاهی باشد

۰۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۱ کد : ۲۲۱۳۹ تاپ خبر عمومی
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر عنوان کرد: خوشبختانه جهاد دانشگاهی در زمینه‌های مختلف، تولید دانش و فناوری و تدوین سندها بسیار موفق بوده و یک مدل جدید در عرصه دانش و علم و مدیریت علمی و جهادی در ایران ایجاد کرده است.
نماینده ولی‌فقیه در استان: استان بوشهر می‌تواند قطب فعالیت‌های جهاد دانشگاهی باشد

آیت‌الله غلام‌علی صفایی بوشهری پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی کشور و استان بوشهر گفت: یک ظرفیت بسیار مناسب با نگاه تولیدی و فناورانه، در زمینه کشف نیازهای استراتژیک و ضروری نظام و کشور و استفاده از مراکز دانشگاهی و هم در عرصه تدوین علم و تولید دانش‌های نوپیدا و فناوری‌های نوین و تولید ثروت مولد با نگاه انقلابی و جهادی بسیار موفق عمل کرده و ان شالله با تلاشی که می شود و با حضور نیروهای نخبه و جهادی در افق ۱۴۲۰ به درجه ای از اقتدار علمی و فناوری برسیم که هیچ نیازی به خارج از کشور نداشته باشیم مگر اینکه جهاد دانشگاهی و مراکز مرتبط با آن تولید کرده باشند و فراتر از خودکفایی به مرحله مرجعیت در عرصه های مختلف دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: علم هم ثروت است و هم اقتدار و بیش از آن که تولید ثروت کند تولید اقتدار می‌کند و همچنین جهاد دانشگاهی جهاد اقتدار است، اقتدار حقیقی؛ چرا که ثروت اقتدار حقیقی ایجاد نمی کند و اقتدار حقیقی در عرصه دانش و فرهنگ نمود پیدا می‌کند که خوشبختانه جهاد دانشگاهی در مجموعه خاص خود متکفل هردو هست.

امام جمعه بوشهر اظهار کرد: خوشبختانه از زمان تاسیس جهاد دانشگاهی و در زمان تشکیل در استان بوشهر با تمام فراز و نشیب هایی که در مسیر تاسیس آن بود الحمدلله با تعهد جهاد علمی و عملی تلاش بسیار خوبی در استان داشته و منشا خدمات بسیار خوبی در عرصه ملی و استانی بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر می‌تواند در تمامی ظرفیت‌های آمایشی سرزمینی منشا اثر باشد، تصریح کرد: استفاده از جهاد دانشگاهی در مسیر تحقق اهداف و پیشرفت و توسعه باید در جمیع ظرفیت‌های کرانه‌ای برای تولیدات علمی صورت بگیرد. استان بوشهر می‌تواند قطب فعالیت‌های جهاد دانشگاهی باشد و ما این آمادگی را داریم که حمایت کنیم و میزبان خوبی برای فعالیت‌های جهاد دانشگاهی باشیم هر چند جهاد دانشگاهی خود اینجا میزبان است.

سپاه حامی جهاددانشگاهی است

فرمانده سپاه بوشهر عنوان کرد: ما با جهاد دانشگاهی استان بوشهر ارتباط بسیار خوبی داریم و این مجموعه با سپاه هماهنگ است و همکاری های لازم با حفظ حدود و صغور و هر کدام در راستای ماموریت ذاتی تاکنون صورت گرفته است.  

سردار علی رزمجو افزود: هماهنگی خیلی خوبی میان جهاد دانشگاهی با مجموعه‌های دیگر برقرار است، که از ریاست محترم جهاد دانشگاهی استان بوشهر تشکر می‌کنیم، چرا که ایشان فردی تلاشگر و جهادی است و مخلصانه کار می کند.

توسعه علمی باعث اقتدار اقتصادی و دفاعی کشور می‌شود

رئیس جهاد دانشگاهی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان کرد: توسعه فرهنگی و علمی و فناورانه اساس توسعه و پیشرفت هر کشوری هستند، چرا که با تربیت انسان توسعه یافته برای اداره کشور و جامعه برای کشور سودمندی دارد.

حمیدرضا طیبی افزود: توسعه علمی باعث اقتدار اقتصادی و دفاعی کشور می‌شود و ما در جمهوری اسلامی به عنوان انقلابی که خارج از دو قطب شرق و غرب به پیروزی رسیده است باید حتما صاحب اقتدار اقتصادی و دفاعی متکی بر علم و فناوری پیشرفته بومی خود باشیم.

وی اظهار کرد: فلسفه تاسیس جهاد دانشگاهی در سال ۱۳۵۹ نیز اثبات همین موضوع بوده که اثبات کند ما توان انجام این کارهای بزرگ را در کشور داریم. همانطور که می دانید یکی از زمینه های فعالیت ما در جهاد دانشگاهی کار در حوزه سلول‌های بنیادی به عنوان یک کار نو در دنیا بود که نه تنها خیلی سریع توانستیم در مرز علم حرکت کنیم بلکه امروز کسب فناوری کرده و فناوری را به بالین آورده و در درمان بیماران استفاده کنیم و امروز اگر در درمان بیماری پارکینسون و در بخش آزمایشگاهی و حیوانی کاملا موفق بوده‌ایم یک حرف نو ما برای دنیا است یعنی به طور همزمان دو یا سه کشور بر روی این موضوع کار می‌کنند.  

رئیس جهاد دانشگاهی تصریح کرد: از جمله فناوری های جدیدی که به توصیه مقام معظم رهبری در سال ۹۷، توسط جهاد دانشگاهی در دست تولید است، مجموعه فناوری هایی مانند فناوری بذرهای هیبریدی یا مرغ لاین یا مرغ اجداد است که به امنیت غذایی کشور و پیشرفت این حوزه، رفع وابستگی و رسیدن به مرز صادرات کمک می کند.

 


نظر شما :