آموزش‌ آنلاین جهاددانشگاهی برای بهره‌گیری در دوران شیوع کرونا

۱۴ آبان ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۶ کد : ۲۴۴۲۵ تاپ خبر آموزشی
مدیرکل بهزیستی استان بوشهر مطرح کرد فرصت خوب آموزش‌ آنلاین جهاددانشگاهی برای بهره‌گیری در دوران شیوع کرونا
آموزش‌ آنلاین جهاددانشگاهی برای بهره‌گیری در دوران شیوع کرونا

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: زیرساخت‌های فضای مجازی و آموزش‌های آنلاین جهاددانشگاهی فرصت خوبی برای استفاده و بهره‌گیری در دوران شیوع کرونا است.

علیرضا حاجیونی در نشست انعقاد تفاهم‌نامه با جهاد دانشگاهی استان بوشهر با تبریک هفته وحدت بیان کرد: ظرفیت‌های پژوهشی بالایی در استان وجود دارد که می‌توان با تعریف پروژه‌های کاربردی، برنامه‌ریزی دقیق و تعریف چشم‌انداز برای مواردی همچون طلاق، مسائل زنان سرپرست خانوار، فرزندخواندگی و... و تعدیل مشکلات و حل چالش‌های این اقشار اقدام کرد. 

وی با اشاره به اهمیت آموزش‌های غیرحضوری و مجازی جهاد دانشگاهی عنوان کرد: جهاددانشگاهی در حوزه آموزش توانمندی های زیادی دارد و زیرساخت‌های فضای مجازی و آموزش‌های آنلاین جهاددانشگاهی فرصت خوبی برای استفاده و بهره‌گیری در دوران شیوع کرونا و محدودیت‌های مربوط به آموزش حضوری است. 

این مسئول ادامه داد: با تعریف چشم‌انداز می‌توان در حوزه‌های مختلف آسیب‌های اجتماعی و با رعایت اصول حرفه‌ای پژوهش برای پنج سال آینده، مطالعاتی صورت بگیرد. 

مدیرکل بهزیستی بوشهر عنوان کرد: برای رسیدن به توسعه حتما باید مراحل علمی را با یک زیرساخت قوی اطلاعاتی و مبتنی بر دانش فراهم کنیم.

حاجیونی با بیان اینکه در استان بوشهر با وجود نیاز از ظرفیت‌ها استفاده نمی‌شود، افزود: متاسفانه در حال حاضر آزمایش‌های ژنتیک هم‌استانی‌های ما در شیراز انجام می‌شود و برای ما جای خوشبختی خواهد داشت که از طریق آزمایشگاه ژنتیک جهاددانشگاهی، مشکلات مددجوهای ما و دیگر شهروندان چه در رفت‌وآمدها و چه در مسائل دیگر حل شود. 

وی با تشکر از نگاه مثبت جهاد دانشگاهی به بهزیستی بیان کرد: اینکه ما را در کنار خودتان دیده و در مسیر حل مشکلات این حوزه قدم برمی‌دارید جای قدردانی دارد.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با بیان اینکه رسانه‌ها و خبرنگاران حرفه‌ای چشم‌های بیدار و همراه ما هستند، تاکید کرد: از اینکه خوب و بد بهزیستی دیده شود استقبال می‌کنیم و رسانه‌ها می‌توانند در حل مشکلات به ما کمک کنند.

علیرضا حاجیونی با اشاره به فازهای پیشگیری، اقدام، مداخله، که توسط سازمان بهزیستی انجام می‌شود، اضافه کرد: مسائل و آسیب‌های اجتماعی با یک سازمان حل نمی‌شود و در هر مرحله‌ای از آسیب‌ها ورود نهادها و انجمن‌ها شرایط خاص خود را دارد. 

گفتنی است در پایان این نشست تفاهم‌نامه گسترش همکاری در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و... مابین اداره کل بهزیستی و جهاد دانشگاهی استان بوشهر منعقد شد. 


( ۲ )

نظر شما :