«جهاد دانشگاهی» زمینه‌ ساز خودکفایی در کشور

۱۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۸ کد : ۳۴۷۸۱ تاپ خبر عمومی
نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی: «جهاد دانشگاهی» زمینه‌ ساز خودکفایی در کشور
«جهاد دانشگاهی» زمینه‌ ساز خودکفایی در کشور

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که کشور ما با تحریم‌های شدیدی روبه‌رو بوده است نهادهای همچون جهاد دانشگاهی زمینه‌ ساز خودکفایی کشور شده است.

ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: جهاد دانشگاهی منشاءخدمات بسیار خوبی در سطح کشور بوده و از زمان تاسیس و راه‌اندازی تاکنون توانسته خدمات بی نظیری را به مردم در زمینه‌های مختلف ارائه کند.

وی ادامه داد: همواره شاهد پیشرفت جهاد دانشگاهی در زمینه‌های مختلف هستیم و این پیشرفت سرعت بیشتری را به خود گرفته و در زمینه‌های باعث خودکفایی کشور شده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در استان بوشهر نیز از ابتدای تاسیس جهاد دانشگاهی، مردم استان از خدمات آن بهره‌مند شده‌اند و ظرفیت‌های خوب این نهاد علمی و دانشگاهی در حال شکوفایی در مسیر خدمت رسانی است.

رضایی خاطرنشان کرد: در شرایطی که کشور ما با تحریم‌های شدیدی روبه‌رو بوده است نهادهایی همچون جهاد دانشگاهی نقشی مهم و اساسی در خودکفایی کشور در زمینه‌های مختلف دارند. با تلاش‌های این نهاد انقلابی برخی از نیازهای کشور تامین شده و روز به روز شاهد افزایش محصولات تولیدی در این حوزه هستیم که زمینه رفع نیازهای کشور را فراهم ساخته است.

وی با اشاره به اینکه برخورداری از نیروهای جهادی توانمند نیاز امروز کشور ما است، تصریح کرد: بی شک نیروی انسانی توانمند را می‌توانیم از مهمترین فاکتورها برای دستیابی به توسعه پایدار در هر جامعه‌ای عنوان کنیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در هر جایی که توانستیم جهادی کار کنیم به نتایج خوبی رسیده‌ایم و باید فرهنگ کار و تلاش جهادی که یکی از مصادیق آن فعالیت‌های جهاد دانشگاهی است در کشور توسعه یابد.

رضایی عنوان کرد: تلاش ما استفاده از توان و ظرفیت همه نهادها برای خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به مردم است و قطعا نگاه ویژه‌ای به توان و ظرفیت جهاد دانشگاهی داریم.

وی تاکید کرد: جهاد دانشگاهی هم در شناسایی وضعیت موجود و هم در ارائه راهکار و برنامه برای حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه می‌تواند نقش مهمی داشته باشد و ما هم در کنار این نهاد دانشگاهی، جهادی و انقلابی خواهیم بود.


( ۱ )

نظر شما :