جهاد دانشگاهی؛ نقطه اتکایی برای عبور از چالش‌ها و رفع موانع

۱۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۹ کد : ۳۴۷۸۲ تاپ خبر عمومی
جهاد دانشگاهی؛ نقطه اتکایی برای عبور از چالش‌ها و رفع موانع

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی در بعضی از حوزه‌های فناوری نقطه اتکایی برای عبور از چالش‌ها و رفع موانع محسوب می‌شود.

عبدالکریم جمیری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با وجود اینکه جهاد دانشگاهی در استان بوشهر نوپاست و آخرین واحد استانی این نهاد محسوب می‌شود؛ از دستاوردها و موفقیت‌های قابل اعتنایی برخوردار است.

وی ادامه داد: هرچند نیاز به کار و حمایت‌های بیشتری از واحد بوشهر احساس می‌شود، اما فعالیت‌های کلی و نقشی که جهاد دانشگاهی در پیش برد اهداف و فناوری‌های مورد نیاز کشور دارد؛ بسیار مهم و تعیین کننده است و در بعضی از حوزه‌های فناوری نقطه اتکایی برای عبور از چالش‌ها و رفع مانع‌ها محسوب می‌شود.

 نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تلاش هرچه بیشتر و منسجم‌تر جهادگران در دستیابی و توسعه فناوری‌ها و دانش‌های روز آمد یک نهاد و یک مجموعه‌ی الگو را در اذهان شکل خواهد داد که ثمره اصلی آن انتشار و انعکاس روحیه خودباوری و عبور از مرزهای موهوم ناتوانی و تکثیر خواستن دانایی در بین جوانان و نسل‌های آتی خواهد بود.

وی یادآور شد: کار جهادی به معنای دقیق آن یعنی عالمانه بودن، خستگی ناپذیری و رضایت پروردگار را جستن؛ به تعبیر رهبر انقلاب این روحیه منشاء شکست بن بست‌ها و عامل اصلی پیروزی‌ها بوده است و خواهد بود و خوشبختانه وجود این روحیه هم عامل موفقیت‌های چشم گیر جهاد دانشگاهی در همه عرصه‌هاست که مثل اعلای آن را باید شهید کاظمی آشتیانی دانست که ثمره خدمات او همچنان کشور و مردم را بهره می‌رساند.

 نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در اغلب برنامه‌هایی که به دعوت و درخواست جهاد دانشگاهی بوده است توفیق حضور داشته‌ام و مواردی که از این مجموعه و در تعامل با سایر دستگاه‌ها مورد درخواست بوده تلاش بر همراهی ویژه داشته ام و امیدوارم در ادامه روند تغییرات مثبت پیش روی کشور و تاکید و تکیه‌ای که مجلس و دولت جدید بر استفاده هرچه بیشتر و حداکثری از توان و دانش بومی و روحیه کار جهادی دارند، شاهد هر چه پر رنگ‌تر شدن نقش این نهاد انقلابی در سال‌های پیش رو باشیم.


نظر شما :