بوشهر صاحب آزمایشگاه ژنتیک می‌شود

۲۰ آذر ۱۴۰۰ | ۰۷:۳۲ کد : ۳۸۹۵۷ تاپ خبر
بوشهر صاحب آزمایشگاه ژنتیک می‌شود

موافقت نامه راه اندازی آزمایشگاه تخصصی ژنتیک استان بوشهر فی مابین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و جهاددانشگاهی مبادله شد.

در آیینی با حضور معاونین جهاددانشگاهی کشور موافقت نامه راه اندازی آزمایشگاه تخصصی ژنتیک استان بوشهر فی مابین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و جهاددانشگاهی مبادله شد.

بنا بر این توافق نامه ۲میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از سوی اعتبارات استانی و ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نیز از سوی جهاددانشگاهی برای اجرای این پروژه تخصیص داده شد.

بوشهر صاحب آزمایشگاه ژنتیک می‌شود

بودجه جهاددانشگاهی تخصیص یافته و تجهیزات خریداری شده بود که با تخصیص اعتبارات امروز توسط استان مابقی تجهیزات خریداری و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی جهت اخذ مجوزات لازم  ، تا پایان سال آزمایشگاه تخصصی ژنتیک استان بوشهر آماده بهره بردای خواهد شد.

به‌گزارش ایسنا، آزمایشگاه ژنتیک طی سال‌های اخیر به عنوان یک نیاز اساسی در تشخیص بیماری‌های ژنتیکی و مادرزادی نقش مهمی را در کاهش تولدهای ناسالم داشته است و خدمات کم‌نظیری به زوج‌های جوان ارائه می‌کند.

بوشهر صاحب آزمایشگاه ژنتیک می‌شود

 بوشهر تنها استان‌ی است که آزمایشگاه ژنتیک ندارد و سالانه بیش از ۱۰۰ زوج بوشهری برای استفاده از این خدمات به شیراز یا دیگر استان‌ها مراجعه می‌کنند. با تحقق این مطالبه مردم یک کار تخصصی به حوزه پزشکی استان اضافه خواهد شد و استان را از استان های همجوار بی نیاز خواهد کرد.


نظر شما :