رییس جهاد دانشگاهی بوشهر خبر داد: صدور مجوز تاسیس مرکز نوآوری و شکوفایی استان بوشهر

رییس جهاد دانشگاهی بوشهر خبر داد: صدور مجوز تاسیس مرکز نوآوری و شکوفایی استان بوشهر

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۰ کد : ۷۵۴۱ تاپ خبر آموزشی فرهنگی عمومی
رییس جهاد دانشگاهی استان بوشهر از صدور مجوز تاسیس مرکز نوآوری و شکوفایی در استان خبر داد. به گزارش ایسنا، علی احمدی زاده در این خصوص گفت: در راستای عملیاتی کردن تفاهم‌نامه منعقد شده میان جهاددانشگاهی و وزارت ورزش و جوانان و با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز تاسیس مرکز نوآوری و شکوفایی استان توسط سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان کشور صادر شد.
رییس جهاد دانشگاهی بوشهر خبر داد: صدور مجوز تاسیس مرکز نوآوری و شکوفایی استان بوشهر
رییس جهاد دانشگاهی استان بوشهر از صدور مجوز تاسیس مرکز نوآوری و شکوفایی در استان خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، علی احمدی زاده در این خصوص گفت: در راستای عملیاتی کردن تفاهم‌نامه منعقد شده میان جهاددانشگاهی و وزارت ورزش و جوانان و با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز تاسیس مرکز نوآوری و شکوفایی استان توسط سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان کشور صادر شد.
 
وی افزود: این مرکز در حوزه‌های انرژی، آبزیان، دریا، فناوری اطلاعات و مشاغل خانگی فعالیت خواهد کرد.
 
رییس جهاد دانشگاهی استان بوشهر تاکید کرد: این قابلیت وجود دارد که به‌ منظور حمایت از پژوهشگران، افراد خلاق و ایده‌پرداز و تسهیل اشتغال دانش آموختگان نسبت به ایجاد دفتر در سایر شهرستان‌های استان نیز اقدام شود که امید است با حمایت فرمانداری ها این مهم نیز تحقق یابد.
 
احمدی زاده بیان کرد: این مرکز به عنوان نهمین مرکز نوآوری و شکوفایی کشور، در جهاد دانشگاهی واحد بوشهر راه‌اندازی می‌شود.
 
وی ابراز امیدواری کرد که با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و تجارب موجود، زمینه تحقق اهداف در راستای تجاری‌سازی فناوری و حمایت از دانشجویان و دانش آموختگان فناور و خلاق بیش از پیش فراهم شود.
 
رییس جهاددانشگاهی بوشهر عنوان کرد: هدف از راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی بوشهر، کمک به توسعه کسب و کارهای دانش محور و در نتیجه افزایش توان اقتصادی علمی استان و همچنین شناسایی، نیازسنجی، آسیب شناسی، جذب، حمایت و راه اندازی ایده های کارآفرین، با قابلیت تجاری سازی و اشتغال زایی و شتاب دهی به فعالیت های کسب و کارهای جوان و نوپا در استان است.
 
احمدی زاده با اشاره به تفاهم نامه منعقده میان جهاددانشگاهی و وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های مدیریتی، علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی موجود در استان و ضرورت سرعت بخشیدن به توسعه علمی، فرهنگی و دانش بنیان استان در راستای سند چشم انداز و به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و تجارب علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی جهاددانشگاهی به ویژه در حوزه فناوری و اقتصاد دانش بنیان، این تفاهم‌نامه منعقد شده است.
 
وی با اشاره به زمینه‌های همکاری‌ مشترک این تفاهم‌نامه خاطرنشان کرد: این مرکز با همکاری سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان در حوزه های انرژی، فناوری اطلاعات، آبزیان و دریا فعالیت خواهد کرد.

نظر شما :